Kredyt hipoteczny dopasowany do każdego

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem, które zwykle spłaca się przez wiele lat. Warto o tym pamiętać już na etapie wnioskowania o niego i przeanalizować wszystkie dostępne warianty, a przede wszystkim omówić je z doświadczonym ekspertem finansowym.

Od czego zacząć starania o kredyt hipoteczny?

Najważniejszym elementem podczas starania się o kredyt na zakup nieruchomości jest sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. Czym jest zdolność kredytowa? Dla banku to informacja o możliwościach spłaty danego kredytu w terminach określonych w umowie, a dla kredytobiorcy rozpoczęcie poszukiwań nieruchomości, której cena odpowiada jego zdolności kredytowej.

 

Na zdolność kredytową – oprócz wysokości otrzymywanych dochodów i historii kredytowej – może mieć wpływ wiek kredytobiorcy, jego stan cywilny, miejsce zamieszkania, czy nawet comiesięczne opłaty za media. Warto zaznaczyć, że od tych wszystkich parametrów zależy kwota uzyskanej przez nas pożyczki.

blog_kredyt_hipoteczny_luban_lowejko_nieruchomosci_3

Uzyskanie kredytu hipotecznego to skomplikowany proces – warto poprosić o pomoc profesjonalistę.

Banki w ramach zabezpieczenia podpisywanych umów, wymagają zapłaty wkładu własnego do każdego zaciąganego kredytu. W roku 2020 wysokość wkładu własnego w bankach wahała się od 10% do aż 30%.  Jak to wygląda w praktyce? Zakładając, że cena naszego wymarzonego mieszkania wynosi 400 tysięcy złotych, wysokość wkładu własnego może wynosić od 40 do nawet 120 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że banki często uzależniają wysokość marży kredytowej od wysokości wkładu własnego – im wyższy wkład własny, tym w przyszłości mniej odsetek do oddania.

blog_kredyt_hipoteczny_luban_lowejko_nieruchomosci

Wysokość wkładu własnego, wymaganego przez banki, jest z roku na rok coraz wyższa – dlatego warto zacząć zbierać środki na wkład własny już dużo wcześniej.

Wkład własny nie jest jedynym dodatkowym kosztem, związanym z zakupem nieruchomości na kredyt, na który trzeba się finansowo przygotować. Do kosztów okołokredytowych zaliczamy między innymi: ubezpieczenie nieruchomości, opłaty notarialne, podatek PCC w wysokości 2% wartości nieruchomości, czy też opłaty sądowe. Najlepiej jest dokładnie zapoznać się ze wszystkimi kosztami kredytu, jakie znajdą się w umowie kredytowej, oraz dodać do nich koszty notarialne, sądowe i skarbowe.

Dobrze zaplanowany kredyt hipoteczny

Uzyskanie kredytu hipotecznego wiąże się zawsze z szeregiem formalności, dokładnym analizowaniem umów, przygotowaniem całej dokumentacji kredytowej. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na współpracę z profesjonalnym ekspertem kredytowym.

Specjaliści z biura Łowejko Nieruchomości posiadają oferty kredytów hipotecznych ponad 25 banków. Na jednym spotkaniu porównają dla Ciebie wszystkie warianty, omówią je i poinformują o niezbędnej dokumentacji. Podpowiemy Ci, jak zbudować zdolność kredytową i przygotować się do zawarcia umowy kredytowej. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pomożemy zakupić Twój wymarzony dom.

blog_kredyt_hipoteczny_luban_lowejko_nieruchomosci_3

Kredyt hipoteczny wiąże się z szeregiem formalności – warto się do niego dobrze przygotować.

Chcesz kupić nieruchomość na kredyt? Skontaktuj się z naszym ekspertem finansowym, który pomoże Ci wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Zadzwoń i umów się na bezpłatne konsultacje. Zapraszamy!

 

Dział Finansowania Nieruchomości

Aleksandra Dróżdż

720-557-557

You don't have permission to register