Trendy wnętrzarskie na 2023r. Co jest modne w tym roku?

Ekologia i natura, czyli wykorzystywanie naturalnych materiałów coraz bardziej stają się rozwiązaniem obecnych tredów. Na czasie jest przede wszystkim korzystanie z mebli z drugiej ręki lub takich wykonanych z przetworzonych odpadów, np. drewnianych.
Multifunkcjonalność – modne wnętrza w 2023 roku to również te, które pełnią wiele funkcji w aranżacjach. Przede wszystkim mowa tu o pomieszczeniach, które łączą kilka funkcji w jednym – np. salon z jadalnią i kuchnią czy sypialnia z biurem.
Kolejnym aspekem jet naświetlenie, czyli maksymalnie dużo światła. Nowe budownictwa, będą miały duże okna i rozległe przeszklenia. Naturalne światło nie tylko sprawia, że wnętrza są jasne i prezentują się atrakcyjniej. Dostęp do światła słonecznego poprawia również nasz nastrój, koncentrację i pozwala utrzymać zdrowy, naturalny wzorzec snu.

Kolory w 2023r.

Barwy będą stonowane i dynamiczne. Powoli przestają królować tak modne w minionych miesiącach biele, szarości co prawda nie odchodzą w niepamięć, ale będą tłem dla żywych odcieni. Królować będą fiolety, zielenie czy też żółcie. Pożegnamy się z chłodnymi szarościami na rzecz ciepłych i naturalnych kolorów z akcentami czerni.
5/5

Najmodniejsze style

Urban jungle
Rośliny to fundament stylu Urban Jungle. Bez wątpienia, zieleń w postaci kwiatów doniczkowych pięknie ozdobi wnętrze, które zyska niepowtarzalny charakter. Styl ten ma kojarzyć się z relaksem na łonie natury.
Cechy urban jungle to: wykorzystanie naturalnych materiałów wykończeniowych, wybór mebli z surowców organicznych i dekoracji ze wzorami roślinnymi.
 
 
Styl boho
Czerpie inspiracje z odległych kultur i krajobrazów. Prostota i umiar są kluczem do sukcesu. Już same dodatki i odpowiednie zestawienie barw wystarczą, żeby wykreować taką aranżację.
Cechy: naturalność, bezpretensjonalność, umiar, prostota, zamiłowanie do tradycyjnego rzemiosła, unikatowych wyrobów, drobnych rzeźb.
Materiały: lokalne gatunki drewna, bambus, wiklina, len, bawełna, wełna, ręcznie farbowane tkaniny, cyna, miedź, mosiądz.
Dodatki: ręcznie wykonane dodatki, gliniane naczynia, ręcznie plecione kosze, poduszki, koce i pledy we wzory plemienne.
You don't have permission to register